Nagy örömmel jelentjük be, hogy a Balaton Bulletin hírlevélben is megjelent egy cikk (10. old.) a LEHUA projektről angolul.
A Balaton Bulletin a Balaton Csoport nemzeközi hírlevele.
Letöltés: Balaton Bulletin 2019. April
A Milvus Csoport 2018 őszén több alkalommal ismertető és népszerűsítő foglalkozásokat, workshopokat szervezett a LEHUA – Tanuljunk emberséget az állatoktól! (2016-3-HU01-KA205-002032) nemzetközi projekt keretén belül.
Első alkalommal a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem, Biológia és Geológia kar épülete szolgált helyszínül, ahol többnyire felnőttoktatás terén érdeklődő biológia és pszichológia szakos hallgatók vettek részt. A kétnapos rendezvényen jelen volt a magyarorszszági partnerszervezet 3 tagos küldöttsége, nekik lehetőségük nyílt betekintést nyerni a későőszi botanikus kert nyújtotta érdekességekbe is. Ezt a kétnapos program november 16-17-én került megrendezésre Komáromi Réka és Papp Judith vezetésével.
2018 augusztusában zajlott az egyik legfontosabb esemény a LEHUA projekten belül, hiszen újabb 5 szerencsés résztvevőnek volt lehetősége egy egyhetes tréning formájában elmerülni az érzelmi intelligencia fejlesztésének bugyraiban, ráadásul az állatokkal és a természettel való kapcsolódás erősítésén keresztül. Ez az esemény, illetve ennek eredményei határozták meg az év további részét a LEHUA projekt szempontjából, hiszen elkészültek azok a szellemi termékek, amit az elmúlt másfél év során finomítottunk:
A Rogers Alapítványban 2018 ősze során egy átfogó programsorozatot szerveztünk a LEHUA – Tanuljunk emberséget az állatoktól (2016-3-HU01-KA205-002032) című nemzetközi projektünk népszerűsítése céljából. A programokat igyekeztünk úgy alakítani, hogy több műfajban, többféle célcsoportot is elérhessünk.
Elsőként elindítottunk egy hatalkalmas zárt csoportot, amelyen 9 szakembernek (tanítók, szaktanárok, pszichológusok, valamint környezeti és természetvédelmi szakemberek) nyílt lehetősége megismerkedni a projektben kidolgozott egyhetes tréning moduljaival. A csoportfoglalkozások október 4-e és november 15-e között kerültek megrendezésre a Fővárosi Állat- és Növénykertben,
Hogyan segít az egymással és a környezetükben élő állatokkal való találkozás jobban megismerni önmagunkat?
Egy hetes önismereti tréningünk tréneri kézikönyve, melyet elsősorban 13-29 éves fiatal felnőttekkel foglalkozó szakembereknek (tanároknak, trénereknek, táborszervezőknek, ificsoportok vezetőinek) ajánlunk.
A tréningcsomagot egy, a résztvevőknek kiosztható munkafüzet és egy összefoglaló tréningvázlat teszi teljessé.
Tréneri kézikönyv - magyarul
Lesson Plans - English
Pentru Formatori - Romanian
Prirucka pretrenerov - Slovak